Välkommen till IF Fyrens hem på webben!!

Idrottsföreningen IF Fyrens hemort är Korsnäs. Föreningen ordnar verksamhet inom friidrott, skidåkning och skidskytte. Välkommen med du också!

IF Fyren finns också på Facebook!
Resultat 2017Välj år
  • Klubbtävling, (9.8)
    IF fyrens klubbtävling nr8/2017
    Intressegrupp flickor 40m,höjd
    Ariana Lind
    Signe Fröding
    Amanda Lundvall
    Celia Blomqvist
    F-7 år 40 m
    Melina Zulic8,0
    Emma Vägar8,7
    Ida Karlsson8,2
    Thilde Lundvall8,8
    Tilde Björkblom11,7
    Dzenana Halilcevic8,6
    F-7 år höjd
    Melina Zulic70
    Emma Vägar80
    Ida Karlsson70
    Thilde Lundvall80
    Tilde Björkblom
    Dzenana Halilcevic70
    F-9 år 60 m
    Lelila Beganovic11,7
    Amanda Vesterback10,9
    Wilma Backholm12,0
    Alva Blomberg12,6
    Felicia Nyståhl12,4
    F-9 år höjd
    Lelila Beganovic70
    Amanda Vesterback95
    Wilma Backholm90
    F-11 år 60 m
    Elin Vägar10,1
    Nina Palomaa13,9
    Nevrosa12,7
    F-11 år diskus
    Elin Vägar10,72
    Nina Palomaa6,23
    Nevrosa7,70
    Intressegrupp pojkar 40m,höjd
    Kevin Sten
    Lenni Backholm
    Tim Karlsson
    Adrian Snickars
    Theo Nyståhl
    Oliver Nyback
    P-7 år 40 m
    Rasim Brkic7,9
    Elias Vesterback9,1
    Oscar Nordmyr9,0
    Benjamin Juthnäs9,3
    Elwin Fröding7,9
    William Snickars11,1
    Noel Blomberg8,0
    P-7 år höjd
    Rasim Brkic70
    Elias Vesterback75
    Benjamin Juthnäs70
    Elwin Frööding85
    Noel Blomberg70
    P-9 år 60 m
    Isak Lindholm10,9
    Lokman12,3
    Jakob Blomqvist10,5
    Wilmer Björkblom13,0
    P-9 år höjd
    Isak Lindholm90
    Lokman80
    Jakob Blomqvist95
    P-11 år 60 m
    Filip Fröding10,2
    Noah Hoijar9,7
    Ammar13,7
    Joel Blomqvist9,9
    P-11 år diskus
    Noah Hoijar16,88
    Ammar11,35
    Joel Blomqvist22,86
    P-14 år 60 m
    Ashraf10,4
    P-14 år diskus
    Ashraf12,99
  • FSSM Löpskytte, (29.7)
    Löpskytte FSSM på Waterloo 29-30.7.2017
    Normaldistans
    D-11
    1Venla Strandholm IF Fyren16,27 (3)
    H-11
    1Hannes Bengs Kraft Biathlon14,54 (6)
    2Emil Nyfors LIF16,50 (7)
    D-13
    1Rebecca Sandnäs LIF17,54 (0)
    2Teodora Westerlund LIF19,58 (4)
    3Amanda Backlund Vörå IF23,02 (3)
    4Jenny Liljedahl Kraft Biathlon23,56 (7)
    5Ella Liljeqvist LIF25,37 (4)
    H-13
    1Jeremias Bengs Kraft Biathlon17,42 (1)
    2Rasmus Huhtamäki LIF20,27 (3)
    3William Rönn Kraft Biathlon21,31 (2)
    4Jesper Bergström Vörå IF23,44 (9)
    D-15
    1Linnea Källbacka Vörå IF34,28 (10)
    H-15
    1Filip Liljekvist LIF30,54 (11)
    D-17
    1Amanda Nyfors LIF31,10 (2)
    2Wilma Strandholm IF Fyren32,33 (9)
    H-17
    1Lucas Liljeqvist LIF29,18 (8)
    Damer
    1Caroline Sandelin Kraft Biathlon35,47 (3)
    2Annika Sjöström LIF37,08 (5)
    3Sonja Katajamäki LIF45,00 (17)
    H-40
    1Dan Öhman Ingå IF36,47 (10)
    2Dan Snåre LIF37,53 (5)
    H-50
    1Wilhelm von Frenckell41,24 (14)
    2Leif Haajanen Ingå IF43,21 (14)
    H-55
    1Stig Österholm ÖSK40,27 (8)
    2Bror-Erik Hansson IF Åland40,51 (11)
    3Otto von Frenckell Ingå IF41,18 (9)
    4Pekka Kangasharju Ingå IF41,44 (14)
    H-60
    1Kent Nykamb IF Fyren36,10 (7)
    2Henning Nynäs LIF37,08 (6)
    3Tommy Klemets IF Fyren44,18 (5)
    4Mikael Tackman SSG54,47 (3)
    H-70
    1Per Snellman LIF49,53 (11)
    H-75
    1Ola Jonasson SSG49,54 (10)
    2Rune Karlsson IF Åland56,19 (12)
    Herrar
    1Jonas Vesterback IF Fyren41,11 (7)
    2Tommy Haglund LIF42,09 (12)
    3Oskar Haajanen Ingå IF62,24 (13)
  • Klubbtävling, (2.8)
    IF Fyrens klubbtävling nr 7 / 2.8.2017
    Intressegrupp flickor 40m, stafett
    Amanda Lundvall
    Maja Lundvall
    Ariana Lind
    Wilma Andtsjö
    Tilde Nygårdas
    F-7 år 40 m
    Melina Zulic6,9
    Thilde Lundvall8,5
    Michelle Moliis8,3
    Ida Karlsson8,4
    Elvira Hortans10,3
    Dzenana Halilcevic9,1
    Linnea Andtsjö
    F-7 år kula
    Melina Zulic2,00
    Thilde Lundvall2,26
    Ida Karlsson2,33
    Elvira Hortans1,80
    Dzenana Halilcevic2,79
    F-9 år 100 m
    Mathilda Aspbäck19,7
    Alva Blomberg21,5
    F-9 år kula
    Amanda Aspbäck1,93
    Felicia Nyståhl3,58
    Alva Blomberg3,50
    Niyuz3,50
    Intressegrupp pojkar 40m, stafett
    Theo Nyståhl
    Tim Karlsson
    Erik Hortans
    Adrian Snickars
    P-7 år 40 m
    Elias Vesterback9,4
    Liam Wide9,1
    Rasim Brkic8,4
    Benjamin Juthnäs9,8
    Noel Blomberg8,1
    Kevin Nygårdas8,4
    P-7 år kula
    Elias Vesterback2,40
    Liam Wide2,83
    Rasim Brkic2,22
    Benjamin Juthnäs2,58
    Noel Blomberg2,37
    P-9 år 100 m
    Oliver Överholm22,1
    P-9 år kula
    Oliver Överholm3,26
    Lokman4,57
    P-13 år 100 m
    Kenan Brkic16,5
  • Klubbtävling, (26.7)
    IF Fyrens klubbtävling nr 6 26.7.2017
    Intressegrupp flickor 40m, bollkastning
    Amanda Lundvall
    Neah Hoijar
    Sofia Rönnholm
    F-7 år 100 m
    Ella Berglund21,7
    Michelle Moliis20,7
    Ida Karlsson20,3
    Emma Vägar21,2
    Dzenana Halilcevic20,2
    F-7 år bollkastning
    Ella Berglund6,71
    Ida Karlsson7,62
    Emma Vägar7,69
    Dzenana Halilcevic7,65
    F-9 år 1000 m
    Mathilda Aspbäck5.07,5
    Amanda Svartgrund7.04,3
    F-9 år bollkastning
    Amanda Aspbäck5,62
    Amanda Svartgrund10,86
    F-11 år 1000 m
    Agnes Berglund5.16,0
    Nina Palomaa6.55,3
    Elin Vägar4.47,2
    Nevrosa5.12,0
    F-11 år kula
    Agnes Berglund5,20
    Elin Vägar6,03
    Nevrosa3,58
    F-16 år 1000 m
    Melisa Kahvedzic4.20,0
    F-16 år kula
    Melisa Kahvedzic7,55
    Intressegrupp pojkar 40m, bollkastning
    Tarik Kolarevic
    Tim Karlsson
    Adrian Snickars
    Matheo Hoijar
    Oliver Nyback
    P-7 år 100 m
    Rasim Brkic19,5
    Liam Wide21,1
    William Snickars27,6
    Hussein32,9
    Jonathan Rönnholm20,7
    P-7 år bollkastning
    Rasim Brkic11,13
    Liam Wide10,86
    William Snickars8,51
    Hussein8,50
    P-9 år 1000 m
    Isak Lindholm4.40,9
    Jakob Blomqvist4.32,3
    Lokman4.51,7
    P-9 år bollkastning
    Isak Lindholm21,28
    Jakob Blomqvist30,36
    Lokman24,75
    P-11 år 1000 m
    Joel Blomqvist4.25,0
    Ammar5.15,0
    P-11 år kula
    Joel Blomqvist7,53
    Noah Hoijar6,30
    Ammar5,26
    P-13 år 1000 m
    Kenan Brkic3.52,7
    P-13 år kula
    Kenan Brkic6,47
  • Klubbtävling, (5.7)
    IF Fyrens klubbtävling nr5 5.7.2017
    Intressegrupp flickor
    Maja Lundvall
    Ariana Lind
    Amila Bosnjakovic
    Celia Blomqvist
    Julia Vestberg
    Signe Fröding
    Amanda Lundvall
    F-7 år 40 m
    Olivia Svartgrund9,5
    Melina Zulic7,8
    Elvira Hortans10,7
    Thilde Lundvall8,6
    Michelle Moliis8,1
    Emma Vägar8,7
    Dzenana Halilcevic7,9
    Ella Berglund8,9
    Tilde Björkblom8,4
    Ida Karlsson10,8
    Sara Vestberg9,9
    Josephine Nyfors9,1
    Minea Stangrund9,9
    Selma Lundell10,5
    F-7 år längd
    Olivia Svartgrund1,57
    Thilde Lundvall1,89
    Olivia Östring1,90
    Emma Vägar1,88
    Dzenana Halilcevic1,40
    Ella Berglund2,00
    Tilde Björkblom1,13
    Ida Karlsson2,06
    Sara Vestberg1,42
    Selma Lundell1,50
    F-9 år 60 m
    Amanda Svartgrund13,10
    Mathilda Aspbäck11,10
    Leila Beganovic11,90
    Sigrid Lundell12,30
    F-9 år längd
    Amanda Svartgrund2,30
    Amanda Aspbäck1,26
    Mathilda Aspbäck2,74
    Leila Beganovic
    Sigrid Lundell2,46
    F-11 år 60 m
    Nina Palomaa14,0
    Agnes Berglund12,6
    F-11 år längd
    Nina Palomaa1,98
    Agnes Berglund2,84
    F-16 år 300 m
    MelisaKahvedzic62,7
    F-16 år längd
    Melisa Kahvedzic3,19
    Intressegrupp pojkar
    Tarik Kolarevic
    Erik Hortans
    Adrian Snickars
    Lenni Backholm
    Kevin Sten
    Tim Karlsson
    P-7 år 40 m
    Rasim Brkic8,3
    Oscar Nordmyr9,4
    Alexander Alatalo9,9
    Benjamin Juthnäs10,0
    William Snickars10,1
    P-7 år längd
    Rasim Brkic1,90
    Oscar Nordmyr1,56
    Alexander Alatalo1,86
    Benjamin Juthnäs1,58
    William Snickars1,30
    P-9 år 60 m
    Walter Häggblom11,5
    Liam Ruusuvirta11,2
    William Nyfors12,0
    Oliver Överholm13,4
    Isak Lindholm10,9
    P-9 år längd
    Walter Häggblom2,80
    Liam Ruusuvirta2,77
    Wilmer Björkblom2,41
    William Nyfors1,76
    Oliver Överholm2,01
    Isak Lindholm3,19
    P-13 år 300 m
    Kenan Brkic56,57
    P-13 år längd
    Kenan Brkic3,46
    Faruk Hodzic3,15
  • FSSM Löpskytte, (30.7)
    FSSM löpskytte sprint på Waterloo 30.7.2017
    D-11
    1Venla Strandholm IF Fyren17,48 (5)
    H-11
    1Hannes Bengs Kraft Biathlon14,14 (6)
    2Emil Nyfors LIF15,22 (5)
    D-13
    1Teodora Westerlund LIF11,34 (2)
    2Rebecca Sandnäs LIF12,16 (2)
    3Ella Liljeqvist LIF13,43 (0)
    4Jenny Liljedahl Kraft Biathlon14,26 (4)
    H-13
    1Jeremias Bengs Kraft Biathlon11,08 (1)
    2Rasmus Huhtamäki LIF13,18 (3)
    3William Rönn Kraft Biathlon13,58 (2)
    D-17
    1Wilma Strandholm IF Fyren18,09 (3)
    2Amanda Nyfors LIF22,04 (4)
    H-17
    1Lucas Liljeqvist LIF17,45 (6)
    Damer
    1Annika Sjöström LIF21,46 (2)
    2Caroline Sandelin Kraft Biathlon22,32 (5)
    3Sonja Katajamäki LIF25,39 (10)
    H-40
    1Dan Snåre LIF18,12 (2)
    2Dan Öhman Ingå IF18,16 (8)
    H-50
    1Leif Haajanen Ingå IF19,53 (5)
    H-55
    1Wilhelm von Frenckell Ingå IF18,46 (6)
    2Stig Österholm ÖSK18,59 (3)
    3Bror-Erik Hansson IF Åland19,35 (6)
    4Otto von Frenckell Ingå IF19,47 (5)
    5Pekka Kangasharju Ingå IF21,30 (9)
    H-60
    1Henning Nynäs LIF20,38 (4)
    2Kent Nykamb IF Fyren21,22 (7)
    3Mikael Tackman SSG31,13 (2)
    H-70
    1Per Snellman LIF24,24 (3)
    H-75
    1Ola Jonasson SSG27,29 (5)
    2Rune Karlsson IF Åland32,13 (7)
    Herrar
    1Dennis Rehnström ÖSK23,10 (6)
    2Tommy Haglund LIF24,49 (4)
    3Jonas Vesterback IF Fyren25,32 (6)
    4Viljam Grahn IF Fyren25,38 (6)
    5Oskar Haajanen Ingå IF35,59 (5)
  • Klubbtävling, (28.6)
    Klubbtävling nr4/2017
    Amila Bposnjakovic
    Amanda Lundvall
    Celia Blomqvist
    Ariana Lind
    Tilde Nygårdas
    Maja Lundvall
    Sofia Rönnholm
    Neah Hoijar
    Wilma Andtsjö
    F-7 år 60 m
    Elvira Hortans14,4
    Melina Zulic11,1
    Olivia Svartgrund14,0
    Olivia Östring11,3
    Emma Vägar12,8
    Thilde Lundvall12,5
    Linnea Andtsjö13,4
    Ella Berglund13,3
    Ida Karlsson12,5
    Venla Kronstrand14,5
    Minea Stangrund12,4
    F-7 år spjut
    Elvira Hortans3,43
    Melina Zulic5,51(4,58)
    Olivia Svartgrund2,89
    Olivia Östring4,33 (4,87)
    Emma Vägar4,66 (4,87)
    Thilde Lundvall4,49 (3,99)
    Linnea Andtsjö3,22 (3,58)
    Ella Berglund3,72 (3,33)
    Ida Karlsson3,65 (3,07)
    F-9 år 150 m
    Mathilda Aspbäck26,3
    Amanda Vesterback26,4
    Felicia Nyståhl30,2
    Wilma Backholm29,9
    Alva Blomberg29,8
    Leila Beganovic29,2
    F-9 år spjut
    Amanda Aspbäck3,82 (1,52)
    Amanda Vesterback
    Felicia Nyståhl5,50 (6,65)
    Wilma Backholm4,53 (4,66)
    Alva Blomberg5,83 (4,69)
    F-11 år 150 m
    Elin Vägar26,1
    Agnes Berglund25,8
    F-11 år 3-steg
    Agnes Berglund6,14
    F-16 år 150 m
    Melisa Kahvedic24,1
    F-16 år 3-steg
    Melisa Kahvedic5,75
    Intressegrupp pojkar 40m,längd
    Theo Nyståhl
    Lenni Backholm
    Matheo Hoijar
    Tarik Kolarevic
    Tim Karlsson
    P-7 år 60 m
    Elias Vesterback13,7
    Benjamin Juthnäs15,2
    Kevin Nygårdas12,1
    Alexander Alatalo15,1
    William Snickars14,8
    Jonathan Rönnholm12,3
    Rasim Brkic11,7
    Noel Blomqvist11,8
    Oscar Nordmyr14,7
    P-7 år spjut
    Elias Vesterback5,90
    Benjamin Juthnäs3,90
    Kevin Nygårdas8,70
    Alexander Alatalo5,50
    William Snickars3,50
    Jonathan Rönnholm3,30
    Rasim Brkic6,90
    Noel Blomberg3,30
    Oscar Nordmyr3,60
    P-9 år 150 m
    Isak Lindholm25,90
    Liam Ruusuvirta26,50
    Mahir Halilcevic28,50
    Jakob Blomqvist24,20
    Oliver Överholm30,50
    Walter Häggblom28,50
    P-9 år spjut
    Isak Lindholm10,70
    Mahir Halilcevic12,00
    Jakob Blomqvist15,30
    Leo Bäcklund5,10
    Walter Häggblom7,90
    Oliver Överholm5,50
    P-11 år 150 m
    Joel Blomqvist23,20
    Noah Hoijar23,20
    P-11 år 3-steg
    Noah Hoijar7,19
    P-13 år 150 m
    Kenan Brkic21,7
    Faruk Hodzic23,2
    P-13 år 3-steg
    Kenan Brkic5,88
    Faruk Hodzic6,48
  • Klubbtävling, (21.6)
    Klubbtävling nr 3/21.6.2017
    Intressegrupp flickor 400m,höjd
    Tilde Nygårdas
    Neah Hoijar
    Celia Blomqvist
    Sofia Rönnholm
    Signe Fröding
    Ariana Lind
    Amanda Lundvall
    F-7 år 400 m
    Emma Vägar1.46,9
    Tilde Lundvall2.24,5
    Josefin Nyfors2.10,5
    Melina Zulic1.41,7
    Elvira Hortans2.11,4
    Olivia Svartgrund2.11,0
    Ida Karlsson2.00,4
    Dzenana Halilcevic1.53,8
    Ella Berglund2.16,7
    Venla Kronstarnd2.30,0
    F-7 år höjd
    Emma Vägar80
    Thilde Lundvall80
    Elvira Hortans65
    Olivia Svartgrund
    Ida Karlsson65
    Dzenana Halilcevic75
    Ella Berglund65
    Venla Kronstrand
    F-9 år 400 m
    Amanda Vesterback1.48,7
    Wilma Backholm1.49,8
    Hurija Hodzic1.49,0
    F-9 år höjd
    Amanda Vesterback90
    Wilma Backholm80
    Felicia Nyståhl
    F-11 år 400 m
    Nina Palomaa2.01,7
    Agnes Berglund1.39,2
    F-11 år spjut
    Elin Vägar8,91
    Agnes Berglund10,59
    F-16 år 400 m
    Melisa Kahvedzic1.33,2
    F-16 år spjut
    Melisa Kahvedzic15,57
    Intressegrupp pojkar 400m,höjd
    Lenni Backholm
    Theo Nyståhl
    Erik Hortans
    Tim Karlsson
    Matheo Hoijar
    Oliver Nybacka
    P-7 år 400 m
    Elias Vesterback2.05,2
    Oscar Nordmyr2.04,5
    Kevin Nygårdas1.42,9
    William Snickars2.00,4
    Liam Wide1.52,3
    Elwin Fröding1.34,1
    P-7 år höjd
    Elias Vesterback70
    Oscar Nordmyr65
    Kevin Nygårdas70
    William Snickars
    Liam Wide70
    Elwin Fröding75
    P-9 år 400 m
    William Nyfors1.41,1
    Jakob Blomqvist1.26,9
    Mahir Halilcevic1.42,4
    Leo Bäcklund1.50,1
    P-9 år höjd
    Liam Ruusuvirta95
    Jakob Blomqvist100
    Mahir Halicevic85
    P-11 år400 m
    Joel Blomqvist1.29,2
    Noah Hoijar1.29,0
    P-11 år spjut
    Joel Blomqvist21,99
    Noah Hoijar21,58
  • Klubbtävling, (7.6)
    Klubbtävling nr 1/7.6.2017
    Intressegrupp flickor 40m o längd
    Tilde Nygårdas
    Sofia Rönnholm
    Amila Bosnjakovic
    Ariana Lind
    Wilma Andtsjö
    Julia Westberg
    Neah Hoijar
    Amanda Lundvall
    F-7 år 40 m
    Thilde Lundvall8,8
    Melina Zulic7,9
    Elvira Hortans10,0
    Michelle Moliis8,3
    Emma Vägar8,9
    Venla Kronstrand9,9
    Ida Karlsson8,9
    Miea Stangrund9,1
    Olivia Svartgrund9,3
    Linnea Andtsjö8,9
    Tilde Björkblom10,2
    Sara Westberg10,1
    F-7 år längd
    Thilde Lundvall1,94
    Melina Zulic
    Elvira Hortans1,2
    Emma Vägar1,99
    Ella Berglund2,29
    Venla Kronstrand0,98
    Ida Karlsson2,23
    Minea Stangrund1,73
    Olivia Svartgrund1,69
    Linnea Andtsjö1,65
    Tilde Björkblom1,65
    Sara Westberg1,03
    F-9 år 60 m
    Amanda Vesterback10,8
    Leila Beganovic12,8
    Hurija Hodzic12
    Felicia Nyståhl13,6
    Mathilda Aspbäck11,2
    Amanda Aspbäck16,3
    F-9 år längd
    Amanda Vesterback2,9
    Leila Beganovic2,08
    Hurija Hodzic1,75
    Felicia Nyståhl2,42
    Mathilda Aspbäck2,69
    Amanda Aspbäck1,03
    F-11 år 60 m
    Agnes Berglund10,1
    F-11 år längd
    Elin Vägar3,11
    Agnes Berglund3,1
    F-16 år längd
    Melisa Kahvedzic3,15
    Intressegrupp pojkar 40m, o längd
    Erik Hortans
    Eddie Sandholm
    Jusuf Hodzic
    Matheo Hoijar
    P-7 år 40 m
    Elias Vesterback9,7
    William Snickars12,2
    Kevin Nygårdas8,1
    Liam Wide8,8
    Jonathan Rönnholm9,7
    Benjamin Juthnäs10,6
    P-7 år längd
    Elias Vesterback1,89
    William Snickars1,18
    Kevin Nygårad2,36
    Liam Wide2,36
    Jonathan Rönnholm1,71
    Benjamin Juhnäs1,57
    P-9 år 60 m
    Liam Ruusuvirta11,9
    Isak Lindholm11
    Oliver Överholm12,8
    Jakob Blomqvist10,8
    Walter Häggblom12,2
    Wilmer Björkblom13,1
    P-9 år längd
    Liam Ruusuvirta2,73
    Isak Lindholm3,09
    Oliver Överholm1,88
    Walter Häggblom2,55
    Wilmer Björkblom2,29
    P-11 år 60 m
    Joel Blomqvist9,9
    Noah Hoijar9,5
    P-11 år längd
    Joel Blomqvist3,31
    Noah Hoijar3,71
    P-13 år 60 m
    Faruk Hodzic9,9
    P-13 år längd
    Faruk Hodzic3,32
  • Klubbtävling, (14.6)
    Klubbtävling nr 2/2017
    Intressegrupp flickor 40m,bollkast
    Amila Bosnjakovic
    Julia Westberg
    Ariana Lind
    Sofia Rönnholm
    Signe Fröding
    Maja Lundvall
    Neah Hoijar
    Amanda Lundvall
    Cecilia Blomqvist
    Tilde Nygårdas
    Wilma Andtsjö
    F-7 år 40 m
    Olivia Svartgrund9,5
    Michelle Moliis8,4
    Sara Westberg10,7
    Josefin Nyfors10,6
    Thilde Lundvall9,1
    Ida Karlsson8,9
    Minea Stangrund8,7
    Melina Zulic7,9
    Dzenana Halilcevic10,5
    Tilde Björkblom10,5
    Linnea Andtsjö9,2
    Elvira Hortans10,3
    F-7 år bollkast
    Olivia Svartgrund5,28
    Sara Westberg5,76
    Josefin Nyfors5,58
    Thilde Lundvall9,27
    Ida Karlsson7,65
    Melina Zulic10,79
    Dzenana Halilcevic11,65
    Tilde Björkblom6,50
    Linnea Andtsjö6,91
    Elvira Hortans4,50
    F-9 år 60 m
    Leila Beganovic12,5
    Wilma Backholm11,3
    Alva Blomberg12,1
    F-9 år bollkast
    Amanda Svartgrund11,95
    Wilma Backholm9,60
    Alva Blomberg10,60
    Leila Beganovic9,70
    F-11 år 60 m
    Nina Palomaa13,30
    F-11 år höjd
    Nina Palomaa80
    F-16 år 100 m
    Melisa Kahvedzic17,3
    F-16 år höjd
    Melisa Kahvedzic115
    Intressegrupp pojkar 40m,bollkast
    Theo Nyståhl
    Erik Hortans
    Tim Karlsson
    Matheo Hoijar
    Lenni Backholm
    P-7 år 40 m
    Liam Wide8,9
    Elias Vesterback9,1
    Oscar Nordmyr10,3
    William Snickars10,4
    Jonathan Rönnholm8,6
    Elwin Fröding7,7
    Kevin Nygårdas7,8
    P-7 år bollkast
    Liam Wide12,74
    Elias Vesterback8,75
    Oscar Nordmyr8,95
    William Snickars6,10
    Jonathan Rönnholm11,32
    Elwin Fröding13,90
    Noel Blomberg10,53
    Kevin Nygårdas11,33
    P-9 år 60 m
    Isak Lindholm11,0
    William Nyfors12,5
    Leo Bäcklund12,7
    Mahir Halilcevic11,6
    Wilmer Björkblom13,1
    Oliver Överholm13,4
    P-9 år bollkast
    Isak Lindholm14,00
    William Nyfors9,15
    Leo Bäcklund11,00
    Mahir Halilcevic19,45
    Wilmer Björkblom13,65
    Oliver Överholm8,93
    P-11 år 60 m
    Filip Fröding10,5
    P-11 år höjd
    Filip Fröding112,5
    P-13 år 100 m
    Faruk Hodzic16,6
    P-13 år höjd
    Faruk Hodzic100
  • Terräng cup 2017, (17.5)
    IF Fyren terräng-cup
    Waterloo 17.5.2017
    Intressegrupp flickor
    Olivia Svartgrund
    Ariana Lind
    Signe Fröding
    Tilde Nygårdas
    Maja Lundvall
    Sofia Rönnholm
    Josephine Nyfors
    Marie Ingves
    F-7 år 800 m
    1.Emma Vägar3,26
    2.Ida Karlsson3,49
    3.Thilde Lundvall3,50
    4.Ella Berglund3,54
    F-8 år 800 m
    1.Celine Ramstedt2,49
    2.Alva Blomberg3,06
    3.Wilma Backholm3,07
    4.Nathalie Ingves3,16
    5.Amanda Svartgrund5,32
    6.Katya-Linn Rosbäck5,54
    F-9 år 800 m
    1,.Tindra Juthström2,42
    2.Nova Juthström2,46
    3.Linnea Ribacka3,4
    4.Felicia Nyståhl3,40
    F-10 år 800 m
    1.Agnes Berglund2,42,5
    2.Nina Palomaa
    F-11 år 1 km
    1.Elenor Bäcklund6,51
    Elin Vägar
    F-12 år 1 km
    1.Elvira Södergran5,45
    Intressegrupp pojkar
    William Snickars
    Eddie Sandholm
    Sindre Ramstedt
    Elias Vesterback
    Noel Blomberg
    Liam Wide
    Hannes Helgas
    Lennie Backholm
    Theo Nyståhl
    Elthon Höstman
    Pojkar 7 år 800 m
    1.Elwin Fröding2,39
    2.Kevin Nygårdas2,50
    3.Jonathan Rönnholm3,40
    P-8 år 800 m
    1.Liam Ruusuvirta2,26
    2.Hannes Söderman2,42
    3.Walter Häggblom2,53
    4.William Nyfors3,02
    5.Leo Bäcklund3,42
    P-9 år 800 m
    1.Marius Ramstedt2,17
    2.Jakob Blomqvist2,24
    3.Isak Lindholm2,48
    P-11 år 1 km
    1.Joel Blomqvist5,19
    P-14 år 1 km
    1.Sayed Mustafa Jaffari4,44
    2.Abdullah Firas5,03
    3.Ashraf Ali6,50
  • Terräng cup 2017, (10.5)
    IF Fyren terräng-cup
    Harrström 10.5
    Intressegrupp flickor
    Olivia Svartgrund
    Venla Kronstrand
    Ariana Lind
    Signe Fröding
    Tilde Björkblom
    Aline Kronstrand
    Tilde Nygårdas
    Maja Lundvall
    Sofia Rönnholm
    Elin Granås
    Josephine Nyfors
    F-7 år 1 varv
    1.Ella Berglund2,42
    2.Ida Karlsson2,53
    3.Olivia Östring2,54
    4.Sofia Näsman2,56
    5.Thilde Lundvall3,27
    6.Minea Stangrund3,56
    F-8 år 1 varv
    1.Celine Ramstedt2,16
    2.Wilma Backholm2,25
    3.Amanda Vesterback2,25
    4.Nathalie Ingves2,30
    5.Amanda Svartgrund4,03
    6.Amanda Aspbäck4,18
    7.Katya-Linn Rosbäck4,58
    F-9 år 1 varv
    1.Tindra Juthström2,11
    2.Nova Juthström2,14
    3.Linnea Ribacka2,24
    4.Mathilda Aspbäck2,38
    5.Felicia Nyståhl2,40
    F-10 år 1 varv
    1.Agnes Berglund2,06
    2.Nina Palomaa3,26
    F-11 år 1 varv
    1.Elenor Bäcklund2,09
    F-12 år 1 varv
    1.Elvira Södergran1,55
    Intressegrupp pojkar
    William Snickars
    Sindre Ramstedt
    Elias Vesterback
    Edvin Kronstrand
    Liam Wide
    Hannes Helgas
    Lennie Backholm
    Theo Nyståhl
    Elthon Höstman
    Tim Karlsson
    P-7 år 1 varv
    1.Elwin Fröding2,05
    2.Kevin Nygårdas2,15
    P-8 år 1 varv
    1.Liam Ruusuvirta2,00
    2.William Nyfors2,20
    3.Walter Häggblom2,21
    4.Oliver Överholm2,27
    5.Hannes Söderman2,37
    6.Leo Bäcklund2,48
    P-9 år 1 varv
    1.Marius Ramstedt1,49
    2.Jakob Blomqvist1,59
    3.Isak Lindholm2,11
    4.Oscar Björkqvist2,44
    P-10 år 1 varv
    1.Filip Fröding1,48
    2.Caster Holm2,04
    3.Hampus Stangrund2,42
    P-11 år 1 varv
    1.Joel Blomqvist1,51
    P-12 år 1 varv
    1.Hugo Helgas1,50
    2.Wilmer Ribacka2,31
    P-14 år 1 varv
    1.Sayed Mustafa Jaffari1,38
    2.Abdullah Firas1,43
  • Terräng cup 2017, (3.5)
    IF Fyren terräng-cup
    3.5 Taklax
    Intressegrupp flickor
    Olivia Svartgrund
    Venla Kronstrand
    Ariana Lind
    Signe Fröding
    Tilde Björkblom
    Aline Kronstrand
    Tilde Nygårdas
    Wilma Andtsjö
    Molly Westerlund
    F-7 år 1 km
    1.Emma Vägar3,56
    2.Olivia Östring4,12
    3.Ida Karlsson4.12,5
    4.Ellen Björkqvist4,17
    5.Ella Berglund4,22
    6.Sofia Näsman4,5
    7.Minea Stangrund5,21
    8.Linnea Andtsjö5,56
    F-8 år 1km
    1.Celine Ramstedt3,33
    2.Amanda Vesterback3,35
    3.Wilma Backholm3,38
    4.Nathalie Ingves4,09
    5.Alva Blomberg4,15
    6.Amanda Svartgrund5.37,5
    7.Amanda Aspbäck6,02
    8.Katya-Linn Rosbäck6,57
    F-9 år 1 km
    1.Tindra Juthström3,24
    2.Nova Juthström3.33,5
    3.Linnea Ribacka4,04
    4.Mathilda Aspbäck4,13
    5.Felicia Nyståhl5,37
    F-10 år 1 km
    1.Agnes Berglund3,22
    2.Nina Palomaa5,14
    F-11 år 1,5 km
    1.Elin Vägar4.50,5
    2.Elenor Bäcklund7,00
    F-12 år 1,5 km
    1.Elvira Södergran5,27
    Intressegrupp pojkar
    William Snickars
    Eddie Sandholm
    Sindre Ramstedt
    Elias Vesterback
    Vilgot Kronstrand
    Noel Blomberg
    Edvin Kronstrand
    Liam Wide
    Hannes Helgas
    Lennie Backholm
    P-7 år 1 km
    1.Elwin Fröding3,05
    2.Kevin Nygårdas3,24
    P-8 år 1 km
    1.Liam Ruusuvirta3,02
    2.William Nyfors3,4
    3.Hannes Söderman3,52
    4.Oliver Överholm3,59
    5.Leo Bäcklund4,07
    6.Milton Westerlund5,30
    P-9 år 1 km
    1.Marius Ramstedt2,57
    2.Jakob Blomqvist3,03
    3.Isak Lindholm3,17
    4.Oscar Björkqvist4,16
    5.Jonas Granås5,27
    P-10 år 1 km
    1.Filip Fröding2,56
    2.Casper Holm3,06
    3.Linus Ruusuvirta3,07
    P-11 år 1,5 km
    1.Joel Blomqvist5,06
    P-12 år 1,5 km
    1.Hugo Helgas4,53
    2.Abdullah Jalal8,5
    P-14 år 1,5 km
    1.Sayed Mustafa Jaffari4,40
    2.Abdullah Firas4,50
  • Terräng cup 2017, (26.4)
    IF Fyren Terrängcup
    26.4.2017 Molpe
    Intressegrupp flickor
    Olivia Svartgrund
    Venla Kronstrand
    Ariana Lind
    Maja Lundvall
    Tilde Björkblom
    Signe Fröding
    Sofia Rönnholm
    Aline Kronstrand
    F-7 år 1 km
    1.Emma Vägar6,20
    2.Olivia Östring6,27
    3.Ella Berglund6,44
    4.Sofia Näsman6,52
    5.Thilde Lundvall8,04
    6.Ellen Björkqvist8,11
    7.Minea Stangrund8,12
    F-8 år 1 km
    1.Celine Ramstedt5,39
    2.Alva Blomberg6,05
    3.Wilma Backholm6,08
    4.Amanda Vesterback6,12
    5.Amanda Aspbäck9,20
    6.Amanda Svartgrund10,09
    7.Katya-Linn Rosbäck10,13
    F-9 år 1km
    1.Tindra Juthström5,11
    2.Nova Juthström5,36
    3.Mathilda Aspbäck6,24
    4.Felicia Nyståhl9,16
    F-10 år 1 km
    1.Agnes Berglund5,03
    2.Nina Palomaa7,02
    F-11 år 1,4 km
    1.Elin Vägar6,42
    2.Elenor Bäcklund9,01
    F-12 år 1,4 km
    1.Elvira Södergran7,37
    Intressegrupp pojkar
    William Snickars
    Eddie Sandholm
    Sindre Ramstedt
    Teo Nyståhl
    Elias Vesterback
    Vilgot Kronstrand
    Noel Blomberg
    Elthon Höstman
    Edvin Kronstrand
    P-7 år 1 km
    1.Elwin Fröding4.47,5
    P-8 år 1 km
    1.Liam Ruusuvirta4,47
    2.Oliver Överholm6,21
    3.Walter Häggblom6,25
    4.Leo Bäcklund7,32
    P-9 år 1 km
    1.Marius Ramstedt4,37
    2.Jakob Blomqvist5,55
    3.Isak Lindholm5,55,5
    4.Oscar Björkqvist6,58
    P-10 år 1km
    1.Filip Fröding4,34
    2.Casper Holm4,54
    P-11 år 1,4 km
    1.Joel Blomqvist6,53
    P-12 år 1,4 km
    Abdullah Jalal Alrubiey
    P-12 år 1,4 km
    1.Hugo Helgas6,52
    P-14 år 1,4 km
    1.Sayed Mustafa Jaffari6,22
  • DT vid Pixne, (8.3)
    D06 - 0.5 km
    1Råholm Elvira (Solf IK)5:53,0
    2Tallskog Edith (Solf IK)6:14,9
    3Kronstrand Venla (IF Fyren)10:10,4
    H06 - 0.5 km
    1Alex Lundfors (Malax If)3:44,7
    2Hautala Jonatan (Sundom IF)4:57,5
    3Teodor Pentilä (Sundom If)5:02,2
    4Sindre Ramstedt (IF Fyren)5:11,2
    5Leo Asp (Malax If)7:26,5
    6Helgas Hannes (If Fyren)10:41,1
    D08 - 1 km
    1Malva Björndahl (Malax If)5:57,9
    2Hyöty Linnea (Solf IK)6:30,8
    3Wendela Salonsaari (Malax If)7:24,2
    4Inez Lundfors (Malax If)7:46,9
    5Alwa Kinnunen (Malax If)8:40,7
    6Celine Ramstedt (If Fyren)9:51,3
    7Vägar Emma (IF Fyren)12:04,3
    8Berglund Ella (If Fyren)13:49,4
    H08 - 1 km
    1Emil Appel (Malax If)5:38,4
    2Wägar Hannes (IF Femman)6:01,4
    3Hertsbacka Isak (Kraft Skidor)6:12,3
    4Elias Herlin (Malax If)6:33,6
    5Emil Hyöty (Malax If)6:42,3
    6Adam Kullberg (Malax If)7:02,3
    7Fröding Elwin (If Fyren)7:05,8
    8Hjerpe Henrik (Sundom IF)7:36,5
    9Romeo Räfsbäck (Malax If)8:25,2
    D10 - 2 km
    1Sandberg Inez (Närpes Kraft)8:13,1
    2Lindström Nathalie (IF Femman)8:14,5
    3Enlund Isabella (Närpes Kraft)8:24,3
    4Agnes Herlin (Malax If)9:02,5
    5Alva Karls (Malax If)9:30,0
    6Snickars Matilda (Närpes Kraft)9:34,8
    7Berglund Agnes (If Fyren)10:46,5
    8Kankaanpää Emma (Sundom IF)10:51,3
    9Matilda Strömblad (Malax If)11:00,3
    10Lovisa Fogde (Malax If)11:26,8
    H10 - 2 km
    1Fröding Filip (IF Fyren)7:47,3
    2Sundell Hannes (IF Femman)8:00,2
    3Jens Glasberg (Malax If)8:26,0
    4Marius Ramstedt (If Fyren)8:26,9
    5Hjerpe Arvid (Sundom IF)8:29,7
    6Seppälä Paavo (If Femman)9:59,9
    7Blomqvist Jakob (IF Fyren)10:17,5
    8Holm Casper (If Fyren)11:14,0
    9Tallskog Isak (Solf Ik)11:49,1
    D12 - 3 km
    1Linda Hyöty (Malax If)11:43,2
    2Elizabeth Fogde (Malax If)13:52,5
    3Fanny Karls (Malax If)14:46,0
    4Matilda Pada (Malax If)15:59,3
    5Ida Kinnunen (Malax If)21:36,4
    H12 - 3 km
    1Stark Filip (Sundom IF)11:29,1
    2Hautala Rasmus (Sundom IF)11:53,9
    3Berglund Hampus (Vörå IF)13:09,1
    4Blomqvist Joel (If Fyren)14:57,6
    5Anthony Långkvist (Malax If)16:39,7
    D14 - 3 km
    1Ina Ylsöbäck (Närpes Kraft)11:16,6
    2Tuohimaa Ines (Solf IK)11:28,8
    3Enlund Julia (Närpes Kraft)12:11,5
    4Lindström Felicia (If femman)12:19,5
    5Ellen Kansa (Malax If)12:21,0
    6Nyback Michelle (IF Minken)13:16,6
    H14 - 4 km
    1Sundell Emil (IF Femman)12:57,6
    2Ollikkala William (Solf IK)16:02,9
    D16 - 4 km
    1Tilde Niemelä (Malax If)13:51,9
    2Evelina Långkvist (Malax If)14:46,9
    3Björknäs Felicia (Solf IK)16:35,3
    DAM - 4 km
    1Nyback AnnLouise (IF Minken)13:39,4
    HERR - 8 km
    1Knif Joel (Solf IK)26:03,0
    2Råholm Fredrik (Solf IK)28:00,6
    3Lahti Tommy (IF Femman)29:02,0
  • Klubbtävling, (8.2)
    Klubbtävling 8.2.2017
    Flickor 6
    1Venla Kronstrand11.30
    2Signe Fröding11.35
    Pojkar 6
    1Sindre Ramstedt5.14
    Flickor 8
    1Celine Ramstedt8.48
    3Ella Berglund13.22
    4Ida Karlsson13.59
    Pojkar 8
    1Elwin Fröding7.02
    2Oliver Överholm13.15
    Flickor 10 (ej tidtagn.)
    1Agnes Berglund6.23
    Pojkar 10 (ej tidtagn.)
    1Marius Ramstedt5.08
    2Casper Holm5.41
  • Klubbtävling, (18.1)
    Klubbtävling 18.1.2017
    Flickor 6
    1Signe Fröding20.30
    Pojkar 6
    1Sindre Ramstedt11.22
    2Hannes Helgas14.45
    3Theo Nyståhl21.05
    4Kevin Sten22.40
    Flickor 8
    1Celine Ramstedt4.57
    2Natalie Ingves7.55
    3Emma Vägar8.43
    4Ida Karlsson9.50
    Pojkar 8
    1Elwin Fröding5.02
    2Oliver Överholm7.50
    Flickor 10 (ej tidtagn.)
    Agnes Berglund
    Felicia Nyståhl
    Pojkar 10 (ej tidtagn.)
    Marius Ramstedt
    Casper Holm
    Filip Fröding
    Flickor 12 (ej tidtagn.)
    Jennifer Sten
    Pojkar 12 (ej tidtagn.)
    Hugo Helgas
    Axel Söderholm